A Dumaszínház plakátkampányában
„Világéletemben blicceltem, mert izgalmasnak tartottam.” – mondja Dr. Mogács karakterének megformálója – „Mostanában már ritkán járok tömegközlekedéssel, de ha egy ellenőr meglát, biztos lehet benne, hogy nincs nálam jegy, vagy bérlet. Ezek után már csak az számít, melyikünk a gyorsabb. Szinte mindig én nyerek, mert nem csak gyors vagyok, de a vonal átugrása sem okoz gondot. A vörös és a zöld zóna határa. Azt kell elérni. Ki kell lépni a vörös zónából. Előfordult már, hogy három ellenőr kéz tapadt rám, de én áthúztam őket a vonalon. Már csak le kellett mutatnom a földre, és tudták, hogy nyertem.”
Dániel, persze tudja jól, hogy a bliccelés nem csak az ő fura szokása, sokan mások is űzik ezt az extrém sportot. ”Aki jegy, vagy bérlet nélkül utazik, tudnia kell, mindig űzött vad lesz a nagyváros dzsungelében. Folyamatosan nyitva kell tartania a szemét, maga mögé kell tekintgetni és remek reflexeket kell kifejlesztenie. Minden bliccelőnek azt üzenem, nem szép dolog ezt tenni... nem szép, de élvezetes”
Adódik persze a kérdés, hogy vajon mivel védekezik Dr. Mogács, ha esetleg elkapják az ellenőrök és már nem tud elfutni? „Dr. Mogács nem jár tömegközlekedési eszközzel, csak a luxusautóját használja, ráadásul a kezében van az egész banda. Mindenhol a saját emberei vannak, ő felügyeli az összes ellenőrt. Különben van külön villamosa is, amin ő maga szedi a jegyet másoktól, már ha éppen úgy tartja a kedve.”
Azt még nem tudni, hogy Dr. Mogács mivel megy a Rohan(d)ó élet premierjére január 11-én, a Thália Színházba, de az már biztos, hogy ott lesz. Csakúgy, mint