Szorosabbra fűzi viszonyát a Dumaszínházzal Fábry Sándor. A humorista, író, műsorvezető, dramaturg, show-mester számtalan vendégszereplés után a társulat állandó tagja lesz. A kapcsolat persze nem új keletű, hiszen ezzel a lépéssel az alapító tagok egyike tér vissza.
Fábry Sándor tanárnak készült, végül mégis a Mafilm-nél kezdett dolgozni, dramaturgként. Olyan sikeres filmeknek írta a forgatókönyvét, mint például a Könnyű testi sértés (1983), az Ördög vigye (1992), vagy éppen a Megint tanú (1994). Dramaturgként nevéhez fűződik Koltay Róbert, Sose halunk meg című alkotása, de szereplőként is megmutatta tehetségét, többek között a Roncsfilm-ben (1992), vagy a Zsiguli-ban (2004). Hosszú időn keresztül saját rovatott vezetett a Hócipő című lapban, ez volt a nagy sikerű Dizájn Center. A kilencvenes évek elejétől kezdve számos jelenetet jegyzett szerzőként, a Rádiókabaréban. Kabaréműsorokban volt konferanszié, a Merlin Színházban „A pincér közbeszól” című improvizatív önálló estjével lépett fel, majd ő lett a szóvivője az 1998-as Humorfesztiválnak is. A Karinthy-gyűrűs, többszörös Bon-bon díjas Érdemes Művészt, Déri János díjjal és az Eötvös József Sajtódíjjal is kitüntették.
Klasszikus, amerikai típusú talkshow-jában fontos szerephez jut a stand up comedy is, melynek Fábry Sándor vitathatatlanul az egyik legmeghatározóbb alakja. Nem csupán magas szinten gyakorolja a műfajt, de nagyban támogatja a fiatal tehetségek felfedezését is. Stábjában olyan neves humoristák dolgoztak – előbb csak a háttérben, később a Showder Klub révén a közönség elé lépve –, mint Kőhalmi Zoltán, Aranyosi Péter, Kiss Ádám, vagy éppen társulatunk alapító-főszerkesztője, Litkai Gergely. Fábry Sándor tevékenyen részt vett a Dumaszínház alapításában és népszerűsítésében, eleinte sokszor fellépett a Godot Kávéházban.
A kapcsolat persze sosem szakadt meg, hiszen a show-mester minden lehetőséget megragadott, hogy a magyar humor ezen ágának fejlődését elősegítse. Bár jó ideje csak alkalmi jelleggel, vendégművészként látogatta a Dumaszínházat, egyedi stílusa, meglátásai, lexikális tudása, széleskörű műveltsége és az ezekből adódó különleges hangulatú fellépései mindig nagy sikert arattak a közönség soraiban.
A magyar stand up comedy emblematikus alakja tehát visszatér és a továbbiakban a Dumaszínház színeiben folytatja humormisszióját a társulat tagjainak és színházunk közönségének örömére.